Alfabet gepardów

W Cheetah Experience gepardy dostają imiona alfabetycznie. I tak mamy Abby i Apollo (pierwsze gepardy urodzone w Cheetah Experience), Dew, Eden, Faith, Gabriela i maluchy Hope and Horizona. Rodzeństwa mają imiona na tą samą literkę.

Urodzone pod koniec 2011 roku Abby i Apollo mają tą samą mamę co Hope and Horizon.

Urodzona w październiku 2012 roku Dew ma twarz aniołka, ale ma też niezły charakterek.   Uwielbia się bawić i przytulać, ale nie można zbliżać do niej twarzy, bo ona tego nie lubi i  grozi to dostaniem łapą w głowę. Z Dew trzeba być też ostrożnym, ona potrzebuje czasu, żeby kogoś poznać i pozwolić mu się do siebie zbliżyć.

Tymczasem Faith jest zawsze otwarta i szczęśliwa, gdy ktoś przychodzi ją popieścić. Urodziła się w zimną noc 18 kwietnia 2013 r. Dwójka jej rodzeństwa zdechła z zimna, dlatego ona została zabrana i wychowywana przez człowieka. Kiedy miała miesiąc zachorowała na zapalenie opon mózgowych. Po dwóch miesiącach intensywnej psychoterapii i leczeniu, mogła wrócić do domu. Ma problemy z koordynacją ruchów, dlatego chodzi jakby była pijana, ale poza tym ma się dobrze. Faith lubi jeść i bawić się z innymi gepardami i wolontariuszami. Wydaje mi się, że jest szczęśliwa. Faith nigdy nie będzie mogła zostać wypuszczona na wolność, bo by nie przeżyła. Dlatego do końca życia będzie w ośrodku. Można ją adoptować.

Zawsze kiedy miałam chwilę szłam popieścić moje gepardzice. Strasznie je pokochałam. To niesamowicie ciepłe i kochane dzikie koty, które dla mnie często były jak duże domowe koty, które przychodzą, żeby je pogłaskać i mruczą z zadowolenia.

Patronem medialnym projektu jest  National Geographic Traveler. 

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.