Historia niezwykłej kozy

Buttercup lubiła się boksować, a jak widziała Poffy zaczynała tańczyć.

Po odwiedzinach u lampartów, zajrzałyśmy z Poofy do zagrody zwierząt znalezionych/ przyniesionych, czyli kozy pigmejskiej, dwóch dujkerów –Peanut i Miss Paddy, stenboka Charlie i springboka (antylopa skoczek) Snowflake’a. Z całej grupy najśmieszniejsza jest koza Buttercup.

Do ośrodka została przyniesiona po tym, jak ją mama porzuciła.  Koza uwielbia Poofy, jak ta się pojawia w zasięgu wzroku Buttercup biegnie za nią, czasem nawet tańczy. Uważa, że zasługuje na największą uwagę, tak więc jak bawię się z innymi zwierzakami, ta przychodzi do mnie się boksować. Tak, czasem da się pogłaskać, ale na ogół próbuje się ze mną siłować. Najśmieszniejsze jest to, że jak chcę ją zostawić w spokoju, to sama do mnie przychodzi i głową siłuje się z moją pięścią. Czasem daje jej wygrywać:) Czasem też podskakuje, jakby chciała kogoś zaatakować rogami. Jest przy tym taka śmieszna.

Peanut została znaleziona na położonej niedaleko farmie jak miała ok. 3 tygodni. Z tej grupy ona chyba lubi mnie najbardziej, bo jak tylko widzi mnie przy ogrodzeniu od razu przybiega, żebym ją pogłaskała, czasem daje też buziaczki.

Miss Paddy, została znaleziona na farmie, po tym jak jej matka została zagryziona przez psy, jest nieśmiała i potrzebuje czasu zanim kogoś zaakceptuje.

Charlie trafił do Riany, po tym jak jego mama została zabita. Stenbok to jedyny rodzaj antylop, który zakopuje swoje kopy, tak jak to robi kot domowy. Robi to w celu zatarcia śladów. Żyje do 10 lat.

Snowflake zaś została znaleziona na drodze, kiedy lokalsi próbowali ją złapać, zraniła się podczas ucieczki.

Patronem medialnym projektu jest  National Geographic Traveler. 

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.