Jaguar Rescue Center – Kostaryka

W końcu nadszedł wymarzony dzień wyjazdu na kolejny wolontariat. Długo wyczekiwana Kostaryka. Jaguar Rescue Center jest wyjątkowym ośrodkiem, bo większość zwierząt z powrotem trafia na wolność, o czym w kolejnych wpisach.

Po niemal dobowym locie wylądowałam w San Jose. Pojechałam do uroczego hoteliku Casa Leon, gdzie zapadłam w głęboki sen. Rano przeszłam się po mieście, zrobiłam zakupy, żebym miała po jeść i pić przez pierwsze dni i wsiadłam do busa, który miał mnie zawieść do Puerto Viejo de Limon.

Byłam jedyną pasażerką, więc usiadłam koło kierowcy i przez całą ok. 5- godzinną drogę rozmawialiśmy. Widać, że tu dużo pada, bo roślinność była bujna i zielona. Poza tym co chwila mijaliśmy jakąś rzekę. Jednak najbardziej mnie zdziwiły wąskie mosty, przez które mógł przejechać tylko jeden samochód. Tak więc najpierw jechały auta z jednej strony, a potem z drugiej. Jak mi wyjaśnił mój kierowca: Kostaryka jest krajem rozwijającym się.

W tym ośrodku nie ma domków czy domu dla wolontariuszy. Każdy organizuje zakwaterowanie i wyżywienie we własnym zakresie. Ośrodek podsyła kilka propozycji. Ja będę mieszkała w domku z weterynarzem z centrum. Hiszpanem Fernando, na którego mówią Feran.

Jechaliśmy wąską kamienistą drogą, po jednej stronie był las, po drugiej domy. Trochę się stresowałam, bo tu nie mają numerów. Tak więc musiałam znaleźć trzeci dom od hotelu. Feran wyszedł po mnie. Zamówił też dla nas kolację w pobliskim hotelu, co było bardzo miłe z jego strony.

Na szczęście pokazał mi też drogę do ośrodka, żebym nie musiała następnego dnia błądzić. Ponieważ w pewnym momencie trzeba było skręcić co lasu, a potem iść i iść, trochę się stresowałam czy trafię. Do ośrodka mamy 7-10 minut spacerkiem.

Przed domem mamy piękny ogród. Mamy taras. Dużą kuchnię i salon, Feran ma swój pokój i łazienkę, a ja mam duży pokój z łóżkiem i mała szafką i łazienką, do której wchodzi się z pokoju.

Patronem medialnym projektu jest National Geographic Traveler.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.