Ko Samui

Dla szukających odpoczynku na plaży idealnym miejscem będzie Ko Samui, czyli kokosowa wyspa.

 Plaża Chaweng jest najdłuższa i najpopularniejsza, a tym samym najbardziej zatłoczona. W miasteczku kwitnie życie nocne. Ci, którzy preferują spokój powinni się zatrzymać raczej w miejscowości Lamai. Można wynająć pokój w hotelu lub chatkę nad samym morzem i rozkoszować się jego szumem oraz wspaniałymi widokami. Będąc na wyspie warto wynająć samochód, gdyż oferuje ona wiele atrakcji. Można też wykupić jedną z licznych wycieczek oferowanych przez biura podróży. Jedną z opcji jest wycieczka 4×4 Off Road Mountain Trip (koszt ok. 100zł), podczas której można zobaczyć wyspy dziadka i babci (formacje skalne, które przybrały kształt męskich i żeńskich organów płciowych), 500-letnie wielkie drzewo, zmumifikowanego mnicha; pojeździć na słoniu (za dodatkową opłatą ok. 20zł) czy obejrzeć pokazy słoni i zaklinaczy krokodyli w Namuang Safari Park, a także wykąpać się w wodospadzie Namuang i spacerować po magicznym ogrodzie. Jeśli o mnie chodzi to najbardziej podobało mi się jechanie na dachu (tam były takie dwa krzesełka) terenowej Toyoty. Ślicznie było nad wodospadem, a magiczny ogród jest niesamowity, jakby powiedziała moja hiszpańska przyjaciółka Nora impresionante.

Można też wybrać się na boks tajski, farmę krokodyli czy jednodniową wycieczkę do Malezji. Niestety za późno odkryłam tą ostatnią opcję.

Zajęcie znajdą tu także miłośnicy sportów wodnych czy nurkowania. Można też udać się na tajski masaż (całego ciała 30-40zł, nóg 15-20 zł) czy peeling stóp z rybkami Garra Rufa (koszt ok. 20 – 30zł).

7 Komentarze

  1. Możesz napisać jak znaleźć taką jednodniową wycieczkę do Malezji. Może pamiętasz biuro, które to organizuje? Z góry dziękuję :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.