„Kobiety z kabulu” Gayle Tzemah Lemmon

Dzięki autorce możemy poznać historię pewnej Afganki, która podczas rządów Talibów musiała utrzymywać siostry i otworzyła zakład krawiecki. To niesamowite opowiadanie, o kobietach, które codziennie dokonują bohaterskich czynów. Ponadto to unikatowa możliwość „obserwowania zza firanki” codziennego życia Afganek. Niezwykle interesująca i bardzo dobrze napisana książka.

„Kobiety codziennie dokonują bohaterskich czynów, o których nikt nie mówi. Miałam okazję oddać im część, opowiadając jedną skromną historię. Pokazać czytelnikom inny Afganistan niż ten dobrze wszystkim znany, wyniszczony wojną. Kraj, gdzie codziennie dokonują się niezliczone, małe akty wielkiej odwagi. Przedstawiam Kamilę Sidiqi, dziewczynę jakich wiele. Potrafią poradzić sobie w każdej sytuacji”.

OPIS Z OKŁADKI:

To historia niezwykłej kobiety, która odniosła ogromny sukces finansowy w kraju rządzonym przez islamskich fundamentalistów. Autorka porusza mało znany temat, pisząc o zaradnych, przedsiębiorczych kobietach dokonujących rzeczy niemożliwych w rozdzieranym konfliktami Afganistanie. Kamila, zastraszana przez żołnierzy grożących jej więzieniem, walczy z przeciwnościami losu i własnymi słabościami, uzbrojona jedynie w upór, odwagę i nadzieję na lepszą przyszłość.

Gayle Tzemah Lemmon jest członkiem i wiceprzewodniczącą Programu Kobiet i Polityki Zagranicznej w Radzie Stodunków Międzynarodowych . W 2004 r. odeszła z ABC News, by skończy studia podyplomowe na Harvardzie, gdzie zaczęła pisać o przedsiębiorczości kobiet w strefach konfliktowych i pokonfliktowych, takich jak Afganistan, Bośna czy Rwanda. Jej reportaże na ten temat były publikowane  m.in. w New York Times, Financial Times, International Herald Tribune.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.