Filet z krokodyla

czyli o specjałach kuchni australijskiej.

W Australii można znaleźć niemal wszystko od restauracji singapurskich, chińskich, koreańskich, przez tajskie, japońskie aż po hiszpańskie, włoskie, greckie i długo by wymieniać. Najciężej jest o kuchnie typowo australijską. W Brisbane znalazłyśmy jedno takie miejsce. Restauracja Tukka na Boundary Street serwuje przysmaki kuchni lokalnej, czyli krokodyla, kangura czy emu. Kangura można jeszcze zjeść w Sydney w restauracji Meat and Wine położonej w Darling Harbour. Poza tym podobno typowo australijska jest ryba Barramundi. W Ku-ring-gai Chase jadłam Flathead Fish. Dostałam 4 kawałki w panierce, które wyglądały jak bycze frytki. Potem okazało się, że to taka nieduża (o wielkości półtorej dłoni) podłużna okrągła rybka. Pyszna.

W sklepach dla turystów można kupić snacki z krokodyla czy kangura. Lepszym prezentem z Australii będą ciastka Tim Tam które można kupić w każdym supermarkecie. Wyrób typowo australijski i przepyszny. Jak już jesteśmy przy słodkościach to typowym ciastkiem jest Lamington. Jest to ciasto biszkoptowe oblane lukrem kakaowym i obtoczone w wiórkach kokosowych. Najbardziej znanymi australijskimi orzechami są Makadamia (ale można je też kupić w innych częściach świata).

Jeśli zaś chodzi o owoce, to niestety smakują zamrażalką. Tutaj bowiem wszystko się mrozi. Niektórzy nawet chleb trzymają w lodówce. Jabłka, które można kupić supermarkecie mogą być ze zbioru sprzed dwóch lat.

1 Komentarz

  1. Zupelnie nie zgadzam sie z tymi owocami. Akurat w Australii uprawia sie mnostwo owocow caly rok i jest pelno sklepow „warzywniczych” (markety czasami maja takie sobie owoce). Ja zamawiam owoce i warzywa ze z dostawa do domu i zawsze wszytsko jest swieze. A jak komus bardzo na 100% swiezosci to na farmach mozna sobie samemu zebrac (szukaj znaku PYO). Zreszta jak mozna zamrozic owoce zeby wygladaly jak swieze?

    A chleb trzyma sie z lodowce zeby nie zaplesnial. W lecie jest cieplo z duza wilgotnoscia (mieszkam w QLD) . Chleb bedzie dluzej swiezy w lodowce.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.