Łowczy Maksio

Karakale są stworzone do polowania. Białe i czarne linie pod oczami pozwalają im polować zarówno w dzień jak i w nocy. Cienkie włoski w uszach służą do filtrowania dźwięków, podczas zakradania się w trawie. Poza tym mają 20 mięśni w uszach, które wykorzystują podczas polowania. I potrafią skoczyć na wysokość 3,5 m i to zarówno z pozycji siedzącej jak i stojącej. Pozwalają im na to tylne nogi, które są dłuższe do przednich.

Dzisiaj znowu zabraliśmy nasze 3 karakale na spacer. Mi w udziale, jak zwykle przypadł dwuletni Maks. Uwielbiam te nasze spacerki i mam nową metodą, jak Maksio nie chce mnie słuchać kucam, żeby dał mi buziaczka i wtedy nie dość, że dostaję buziaczka, to jeszcze Maksio znowu podąża za mną, uwielbiam go. Pobiegaliśmy trochę , Maksio złapał motyla, a  potem jak już wyszliśmy poza nasz „spacernik”, czyli łąkę, na część między częściami i sklepem, Maksio chciał zapolować na ptaszki. I w tym momencie musiałam go zaprowadzić już z powrotem do klatki.

Po południu przyszła moja pora zajmowania się maluchami. Musiałam pociąć im mięsko na małe kawałeczki. Hope dostała 60 g, a Horizon 30g, miały tak jeść co godzinę. Jakaż była moja radość, jak OBA zjadły WSZYTSTKO. Rene się dopiero ucieszy jak się dowie. Horizon stanął na tylnych łapkach, przednie oparł o moje ramie i dał mi buziaczka, innym razem pacnął mnie łapką w czoło, ale mi się śmiać chciało. Godzinę później znowu wszystko zjadły. Rene jak się o tym dowiedziała, to mnie wyściskała i mi dziękowała. To ja jej jestem wdzięczna, że mogę się zajmować maluszkami. Uwielbiam je, one są takie rozkoszne i ciągle mnie zaczepiają łapeczkami, ale przychodzą, żebym je pogłaskała.

Uwielbiam pracować z dzikimi zwierzętami, codziennie można dowiedzieć się czegoś nowego o nich.

Więcej zdjęć na:
https://www.facebook.com/swiatoczamigoski

Dla tych, którzy chcieliby odbyć wolontariat w Cheetah Experience:
http://www.cheetahexperience.com/volunteering/volunteer-work.php

Patronem medialnym projektu jest  National Geographic Traveler. 

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.