Nabrzeże Wiktorii i Alfreda, czyli luksusowa część Kapsztadu

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam tzw. Waterfront bardzo żałowałam, że się tutaj nie zatrzymałam. Przepiękne hotele, pasaże handlowe, restauracje, bazary, puby, akwarium, amfiteatr, to wszystko usytuowane w tak pięknym portowym miejscu. Potem zdałam sobie sprawę z tego, że to nowoczesne miejsce, mogłoby być w każdym kraju w Europie czy Stanach Zjednoczonych. Tutaj niemal nie czuło się Afryki.

Kiedy mijaliśmy kolejne luksusowe hotele i restauracje, na placu grała grupa lokalnych muzyków, przed barem starsi panowie grali Jazz. Ci drudzy byli niesamowici. W życiu nie widziałam 70-latków z taką energią, aż miło było na nich popatrzyć. Na metalowej platformie wylegiwały się dwie grube foki. Najpierw było mi ich szkoda, bo myślałam, że to taka atrakcja turystyczna. Ale potem zorientowałam się, że one same tam przyszły i mogą wrócić do wody, kiedy tylko zechcą.

Jak staliśmy na mostku zobaczyłam małą foczkę, która zrobiła nam specjalny pokaz. Zrobiła świdra i kilka sztuczek, a potem odpłynęła, potem jeszcze raz ją spotkaliśmy i znowu robiła dla nas sztuczki. Była wspaniała.

Kolejną rzeczą, która mi się bardzo spodobała była zabytkowa pomalowana na czarno-żółto wieża zegarowa z 1882 roku. W wiktoriańskim stylu wieży w przeszłości mieścił się kapitanat portu.

Poza tym będąc w tej części można wstąpić do Akwarium Dwóch Oceanów,  jednego z największych zadaszonych targów w RPA tzw. Waterfront Craft Market czy do Red Craft Workshop, gdzie można zobaczyć pracę dmuchaczy szkła. Stąd też można udać się na wyspę Robben.

11 km od bulwaru w zatoce Stołowej leży wyspa Robben. Od zawsze służyła jako miejsce odosobnienia dla niewolników, skazańców, psychicznie chorych czy trędowatych. Na świecie znana jest jako więzienie dla działaczy politycznych, w które została przekształcona w 1961 roku. Obecnie znajduje się tu muzeum i rezerwat przyrody. Nie miałam czasu, żeby się na nią udać, ale słyszałam, że zwiedzanie jest nudne.

Patronem medialnym projektu jest National Geographic Traveler.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.