Niemal co 3 dni na świecie ginie tygrys

Największym zagrożeniem dla tygrysów jest tradycyjna chińska medycyna. Z tygrysich kłów, kości czy jąder wyrabia się „cudowe” maści i inne „lekarstwa” na każdą dolegliwość. – wynika  raportu „Tylko skóra i kości” przygotowanego przez organizację TRAFFIC. To oznacza, że życie traci średnio 116 tygrysów rocznie. Najwięcej przypadków nielegalnego handlu tygrysami w tym czasie miało miejsce w Indiach i Chinach. W tym drugim kraju, w którym zabicie Pandy jest karane śmiercią (sic!), tygrysy zabija się na potęgę.

Co gorsza podobno w Azji, przede wszystkich w Chinach, na farmach żyje 5000 tygrysów. Hoduje je się po to, aby je zabić, a następnie wykorzystać do produkcji luksusowych mebli czy wina z ich kości. Drugie tyle tygrysów trzymane jest w Stanach Zjednoczonych jako zwierzęta domowe lub w celach zarobkowych.

Tygrys, największy gatunek dziko żyjących kotów.

Ok. 3 tys. tygrysów – tyle w ciągu 100 lat zostało ze 100 tysięcy tych dzikich kotów. Już cztery z dziewięciu gatunków tygrysów wymarły.??

Celem międzynarodowego programu ochrony tygrysa TX2 (zainicjonowany przez  WWF)  jest podwojenie do 2022 roku liczby tych zwierząt żyjących na wolności. W programie udział bierze 13 państw, m.in. Indie i Nepal.

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy dzień tygrysa. Możesz wspomóc walkę z zabijaniem tych zwierząt dotacją finansową, adopcją tygrysa (
http://gifts.worldwildlife.org/gift-center/gifts/Species-Adoptions/tiger.aspx
; koszt 55USD). Jeśli nie masz pieniędzy, poświęć przynajmniej swoją uwagę.

Patronem medialnym projektu jest  National Geographic Traveler. 

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.