Nowe życie na wolności

Congę pierwszy raz zobaczyłam podczas pierwszego dnia wolontariatu. Potem jeszcze często ją widywałam. Jednak pewien raz był szczególny. Encar, właścicielka Jaguar Rescue Center akurat stała z małym Parismino (osierocony wyjcem). Conga wskoczyła do niej na ręce, żeby się przywitać z malcem. Zobaczcie tą poruszającą chwilę:

Dla mnie szczególnie wzruszające w tej scenie było to, że Parismino może podzielić historię Congi i żyć na wolności, kiedy dorośnie. Conga bowiem podobnie jak mój kochany maluszek, trafiła do Jaguar Rescue Center jako mała sierotka. W 2008 roku policja znalazła ją w lesie. Mała małpka była przywiązana na smyczy do drzewa. Kiedy Encar opowiadała mi o tym, mało się nie popłakałam. – Nigdy nie spotkałam się z takim okrucieństwem. Ktoś zostawił ją w lesie na pewną śmierć. Kiedy policja przywiozła ją do ośrodka była odwodniona i ledwo żywa. Ledwo udało nam się ją uratować – powiedziała Encar. Od razu między nią a Congą nawiązała się specjalna więź, która trwa do dziś.

Conga bowiem od niemal 5 lat żyje na wolności ze swoją nową rodziną. Urodziła już trójkę dzieci, a teraz po raz czwarty jest w ciąży. Czasami przychodzi ze swoją małpią rodziną z wizytą  „do swojego domu rodzinnego”. Na ogół dostaje od kogoś banana. Mam nadzieję, że za kilka lat Parismino też będzie żył na wolności.

Patronem medialnym projektu jest National Geographic Traveler.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.