Pchykający Bennie, trzynoga łowczyni, czyli serwale w naszym ośrodku

Bennie mnie dzisiaj naznaczył. Bennie to jeden z serwali, do których nigdy nie wchodzimy, bo jest agresywny. Nawet przez kraty zawsze na nas pchyka, tzn. od pewnego czasu jak jestem sama, to na mnie nie pchyka, tylko ociera się o siatkę. Dzisiaj mnie jeszcze naznaczył, tzn. podniósł ogon i mnie troszkę obsikał. Naprawdę Benny? Będę musiała się przebrać.

Urodzony w 2009 roku Bennie nie był wychowywany w Cheetah Experience i nikt się z nim nie bawi, bowiem Bennie jest agresywny, a jego ulubionym zajęciem jest pchykanie. Trzeba też uważać, żeby nie podchodzić zbyt blisko jego klatki, bo potrafi wyciągnąć łapy na zewnątrz, żeby przyatakować. Jego współlokatorka Kitana mimo, że ma tylko trzy łapy jest najlepszym skoczkiem ze wszystkich serwali w naszym ośrodku. Kiedy w 2009 roku przyjechała do ośrodka mieszkający po sąsiedzku chyba karakal zaczepił ją w nogę i w wyniku nieszczęśliwego wypadku, łapę trzeba było amputować. Z Kitaną też się nie bawimy, ale możemy wejść do jej klatki, żeby posprzątać. Ta nie pozwala się do siebie zbliżać, ale sama bez powodu nie atakuje. Jej dzieci urodzony w sierpniu 2011 roku Michael oraz pół roku starsze siostry Angie i Allegra, mieszkają w klatce obok. Michael potrafi być mało przyjemny, ale wystarczy go wtedy zostawić w spokoju. Angie i Allegra są bardzo przyjazne i na ogół chętne do głaskania.

Obie zostały odebrane Kitanie, bowiem ta nie miała mleka. Dziewczyny były tak podobne, że gdyby nie ogony ciężko byłoby je od siebie odróżnić. Angie bowiem ma czarny zygzak na ogonie, podczas gdy Allegra ma czarne krążki.  Uwielbiam dziewczynki, więc jak tylko je widzę wchodzę do ich klatki, żeby je pogłaskać i pobawić się z nimi. Bywałam u nich rzadziej niż u karakali, bo te często chowały się w wysokiej trawie i czasem nie można było ich w ogóle znaleźć. Kiedyś nawet myślałam, że może uciekły, bo nigdzie nie było ich widać, tak się schowały. W końcu udało mi się odkryć ich kryjówkę.

Serwale polują zarówno w dzień jak i w nocy. Ponieważ z reguły są to nieśmiałe zwierzęta, liczba żyjących na wolności nie jest znana. Poluje się na nie ze względu na futerko.

Serwale ważą 10-14 kg i mierzą 27 cm. Są dosyć długie (71 cm).  Na wolności żyją ok. 10 lat, w niewoli do 20. Miauczą i mruczą.

Patronem medialnym projektu jest  National Geographic Traveler. 

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.