Podróżowanie po RPA- poradnik

Po RPA najlepiej podróżować wynajętym samochodem, albo z przewodnikiem. Ja wybrałam tą drugą opcję. Dwa pierwsze wyjazdy zaplanowaliśmy wspólnie z Ianem z Ashtons Tours Safaris & Shuttles. Podczas wielogodzinnych rozmów zdążyliśmy się zaprzyjaźnić do tego stopnia, że podczas drugiej podróży nocowaliśmy w domu jego przyjaciół. Nadal jesteśmy w kontakcie. To wspaniały kreatywny przewodnik, który potrafi dostosować podróż do indywidualnych zainteresowań i potrzeb klienta. Podczas drugiej podróży zdradził mi, że potajemnie przezywał mnie „weird tourist”, a wszystko przez moje nietypowe podejście do zwiedzania, podróżowania i noclegów.

Niestety z różnych względów podczas ostatniej podróży po RPA Ian nie mógł mi towarzyszyć i skorzystałam z pomocy Gecko Tours, które mi polecił. Moim przewodnikiem był przesympatyczny i zabawny Xolani, który bardzo się bardzo starał. Właścicielką biura jest wspaniała kobieta o imieniu Sharon, dzięki której kreatywności i wytrwałości moja wycieczka doszła do skutku. Mianowicie10 dni przed wyjazdem musiałam wszystko przeplanować i nie wiem, co by się stało, gdyby nie Sharon.

W Cape Town bardzo przydatna okazała się pomoc V TRANSFERS, firmy która zapewniła mi nie tylko transfer z lotniska, ale także zorganizowała mi transport do pingwinarium za 1/3 tego, co za zapłaciłabym biorąc taksówkę. Poza tym było to dla mnie bardzo wygodne rozwiązanie, bowiem samochód podjechał po mnie o określonej porze, mogłam w nim zostawić walizkę, a jak skończyłam zwiedzać centrum rehabilitacyjne pingwinów, kierowca zawiózł mnie na lotnisko. Ci, którzy nie chcą wynajmować samochodu i nie potrzebują przewodnika, mogą także skorzystać z ich usług i pojechać na Boulders Beach czy Cape Point. Do Simon’s Town można się też dostać malowniczym pociągiem i pewnie, gdyby nie to, że chciałam dalej pojechać do Przylądka Dobrej Nadziei, skorzystałabym z tej opcji.

Ashton Tours obecnie skupia się na usługach transferowych między Pretorią, Johannesburgiem i Hoedspruit. http://www.ashtonstours.com/

V transfers: www.vtransfers.co.za; www.shuttletocapetownairport.co.za

Tel. 0861 397 477 lub 083 883 8010

 Gecko Tours

www.geckotours.co.za

Patronem medialnym projektu jest National Geographic Traveler.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.