Przysmaki z Walencji

Uwielbiam kuchnię hiszpańską, zwłaszcza Bocadillo de Jamón Serrano y Queso, czyli bagietkę z szynką serrano i serem żółtym, małe kanapeczki, które można znaleźć w wielu barach w Walencji i świeżutkie ryby.

Chyba najbardziej popularną potrawą z Walencji jest Paella Valenciana. Nazwa potrawy pochodzi od patelni z dwoma uchwytami (paellera lub paella), na której gotuje się i smaży się ryż z dodatkiem szafranu. Moją ulubioną jest paella z kurczakiem i warzywami.

Tanie bilety do Walencji na stronie CenterFly.pl

Orxata zaś to typowy słodki napój z Walencji, który składa się z wody, cukru i migdałów ziemnych (chufas). Innym, tym razem już alkoholowym napojem typowym dla tego miasta jest Agua de Valencia, czyli „Woda z Walencji”, w której skład wchodzą sok pomarańczowy, szampan i wódka.

Walencja ma do zaoferowania nie tylko wspaniała kuchnię, ale też fajne restauracje. Moim ulubionym miejscem na kolacje było „100 Montaditos”. W mieszczący się przy  Convento Santa Clara barze na różowych ścianach wiszą czarno białe zdjęcia. I jedzenie w sam raz dla mnie, tzn. w karcie do wyboru jest 100 różnych małych bagietek. Za jedną z jednym dodatkiem trzeba zapłacić 1 euro, bardziej wymyślne kosztują 1,5 euro.

To miejsce jest wyjątkowe z wielu względów. Każdy dostaje swoją kartę, na której pisze swoje imię i stawia liczbę przy kanapce, którą chce zamówić, następnie podchodzi do kasy, bierze picie, a potem zostaje wywołany po imieniu, żeby odebrał jedzonko. Zawsze do kanapek, dodają chipsy. „100 Montaditos”  można znaleźć także na Plaza de la Reina.

Wyszukaj tanie loty do Walencji - PanSamolocik.pl

NECO- to knajpka, w której płaci się 10 euro i je się ile chce. Na szwedzkim stole wystawione są potrawy hiszpańskie i można sobie popróbować.

La lonja del pescado to zaś najlepsze miejsce w mieście na rybę. Trzeba zrobić rezerwację.

Także palacze znajdą coś dla siebie- korzeń lukrecji (regaliz) do rzucia, podobno pomaga w rzuceniu palenia.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.