Wspólnota dwunastu plemion,

czyli o sekciarskiej kafejce w Błękitnych Górach.

Będąc w Katoombie wieczorem wstąpiłyśmy do restauracji  - The common Cafe Ground przy ulicy  Katoomba numer 214, która na pozór wydawała się normalna. Z drewnianymi (ale nie kanciastymi, tylko zaokrąglonymi) ławami i stołami, miejscem przy kominku, ta mała restauracyjka była niezwykle przytulna. Menu było trochę śmieszne, bo np. można było kupić bułkę z masłem orzechowym i bananem, ciekawe połączenie. Była też brazylijska yerba mata, niestety podawana w zwykłych filiżankach, bo z czyszczeniem specjalnych naczyń jest za dużo zachodu.

The common Cafe Ground okazała się nie być zwykłą restauracją. Należała ona bowiem do międzynarodowej wspólnoty, a może nawet sekty. Ponieważ jestem z Polski i w pobliżu chyba nie ma żadnej „fili”, właściciel zostawił mnie w spokoju. Natomiast moją przyjaciółkę Austriaczkę próbował zwerbować do przystąpienia do najbliższej wspólnoty „Dwunastu plemion”.

W ulotce położonej na stole czytam: „Jesteśmy plemiennym ludem. Ludzie, których spotkasz w naszych wspólnotach są częścią plemiennego narodu. Nasze życie jest wyrażone przez wspólne życie we wspólnocie. Kochamy pracować ze sobą nawzajem w naszych gospodarstwach i naszych domowych przemysłach, tańczyć tańce folklorystyczne i grać tradycyjną muzykę, budować, uczyć nasze dzieci w domu i troszczyć się o siebie nawzajem. Naszym życzeniem jest żyć zgodnie z naturą przez bycie blisko naszego stwórcy i ludzi. Nasza wizja to: nie styl życia, ale tworzenie nowego narodu -  dwanaście plemion Izraela.” Itd… przechodzę do części „wspólne życie”, która mówi o tym, że do tej pory czuliśmy się strasznie samotni, mimo iż wielu z nas miało duże grono przyjaciół.  Niektórzy osiągali sukcesy w sowich dziedzinach, innym się mniej udawało, pochodzimy zewsząd i próbowaliśmy wszystkiego, aby nadać naszemu życiu sens. Niezależnie od tego co czyniliśmy, czuliśmy się brudni w środku. … Wtedy usłyszeliśmy głos… Teraz żyjemy wszyscy razem, niezależnie od rasy, wykształcenia, pozycji czy statusu społecznego czy miejsca pochodzenia. … Dalej czytam, że nie są organizacją religijną.

Dla wszystkich zainteresowanych więcej informacji na stronie:
http://www.commongroundcafe.com.au/

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.