Zakwaterowanie

W większości krajów europejskich, USA i Australii w hostelach mamy wieloosobowe pokoje z piętrowymi łóżkami i wspólnymi łazienkami na korytarzach. W Tajlandii wiele hosteli przypomina 3 – gwiazdkowe hotele w Europie i jest dużo lepsza od takowych w centrum Pekinu (gdzie zdarza się, że ręczniki są niedoprane czy dziurawe). W hostelach, w których nocowałyśmy w Tajlandii było czyściutko, ręczniki i pościel były świeżo wyprane, łóżka były wygodne, a pokoje całkiem spore. Przykładowo w dwuosobowym pokoju były dwa pojedyncze łóżka, szafa, szafka pod telewizorem i TV. Łazienki też były czyste.

W hotelach i chatka, w których się zatrzymałyśmy na ogół nie było kabin prysznicowych (wyjątkiem był Sakul House). Łazienka i toaleta stanowiły jedno pomieszczenie. Jeśli było ono kwadratowe, prysznic znajdował się w rogu, obok była umywalka, a z drugiej strony kibelek. W przypadku prostokąta prysznic znajdował się przed kibelkiem, więc za potrzebą często trzeba chodzić po mokrej podłodze. Poza tym natężenie wody w kranach i prysznicach jest bardzo różne, najczęściej dosyć słabe i w większości hosteli/ chatek nie było regulatorów temperatury wody, tak więc najczęściej leciała ciepło-letnia woda.

Poniżej kilka namiarów na hostele w Bangkoku i chatki na południu.

Bangkok

W Bangkoku najlepiej zatrzymać się na ulicy Kaosan (Khaosan). Znajduje się tam wiele różnych hoteli, a także biur podróży, w których można kupić wycieczki lub bilety np. na Calypso Show. Khaosan Road położona jest w samym centrum miasta, więc wszędzie jest blisko. Znajduje się na niej też sporo sklepów, barów, salonów masażu czy restauracji.

Sakul House  www.sakulhouse.com, Khaosan Park (
http://www.khaosanpark.com
) – oba hostele znajdują się na ulicy Kaosan. Polecam osobom, którym nie przeszkadza hałas. Sakul House jest ładniejszy i bardziej nowoczesny i ma kabinę prysznicową, ale jest w nim trochę głośniej niż w Khaosan Park.

 

Ao Nang

Chaba Bungalows, Ao Nang (koło Krabi); Tel. 075-695-707; Tel. Kom. 086-330-1163

www.vasanabungalows.com; vasanabungalows@hotmail.com;  położone na skraju maleńkiego lasu chatki. Właściciele podwożą do centrum miasteczka, powrót na własną rękę. Dojście na plażę pieszo spacerkiem ok. 20 minut. Mili właściciele (wyluzowany Francuz i Tajka). Można zamówić pycha śniadanko. Jednej nocy padał straszny deszcz i trochę nam przemokła chatka, więc nie polecam trzymania rzeczy na podłodze. Aczkolwiek właściciele planowali remoncik, więc może jest lepiej.

 

Ko Samui

Ko Samui Lamai Chalets Resort; www.lamai-chalets.com; info@chalets.com; Tel/fax. +66 77 424 654; przepiękne chatki nad samym morzem. Super właściciel. Miejscowość Lamai jest spokojniejsza, ale dzięki temu nie ma tłumów na plaży (przynajmniej nie było jak my byłyśmy). Jest też basen.

2 Komentarze

 1. Cześć Gosiu

  Blog jest doskonały

  Mnóstwo cennych informacji, które na pewno wykorzystam.
  Jadę tam w styczniu i mam pytanie: Czy zetknęłaś się tam z wężami, skorpionami itp. – chodzi mi o takie przypadkowe spotkania. Czy musiałaś się opędzać od malarycznych komarów….? Jeśli tak, to w jakich rejonach można być na nie narażonym…?

  • Hej Ala, wielkie dzęki. Nie, nie spotkałam się ani z wężami (chyba, że oswojonymi:)), ani skorpionami. Z komarami też nie miałam żadnych problemów.
   Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego wyjazdu
   Gośka

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.