Zwierzęta, które wydają 33 różne odgłosy

Mia i Mario najczęściej też próbują wejść do ust, żeby poczuć zapach. Unikalne przeżycie. Oba maluchy są przekochane i od razu wchodzą na kolana.

W wolnych chwilach odwiedzam najmniejszych mieszkańców ośrodka Mię i Mario, dwie surykatki. Urodzona w listopadzie 2011 roku Mia, została znaleziona na jednej z pobliskich farm. Ponieważ była zbyt młoda (miała ok. 3 tygodni), żeby samotnie przetrwać na wolności, została przywieziona do ośrodka. Mario natomiast miał złych właścicieli, którzy delikatnie mówiąc nie troszczyli się o niego jak potrzeba. Miał złamany ogon i liczne blizny na ciele. Do Cheetah Experience Mario trafił w listopadzie zeszłego roku.

Najbardziej lubiłam, kiedy stawały na dwóch nóżkach. Na wolności robią to z dwóch powodów, żeby lepiej widzieć na przykład czy jakiś drapieżnik się nie zbliża i żeby nagrzać ciałko. Stojąc absorbują szybciej i na większej powierzchni promienie słoneczne. Potrafią wydać z siebie 33 różne odgłosy. Nie mogą zostać wykastrowane, bowiem są tak małe, że podanie im narkozy mogłoby je zabić. Ich dieta składa się m.in. z insektów, małych ptaszków, jaj ptasich. Surykatki są w ciąży 65-70 dni. Żyją do 15 lat na wolności, a w niewoli nawet do 20 lat.

Patronem medialnym projektu jest  National Geographic Traveler. 

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.